Skip to content

HAKKIMIZDA

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Kuru

İstanbul Kartal Lisesi eğitiminden  sonra,1988 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F.İktisat bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl Temmuz ayında Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankasında Management Trainee olarak Kadıköy Şubesinde bankacılık hayatına başladı.1990 yılında iş hayatı devam ederken Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonomi Anabilim dalında yüksek lisans yaptı.

İnterbank, Denizbank, Bankekspres, Pamukbank ve Halkbankası’nda Pazarlama, Dış İşlemler ve Hazine bölümlerinde çalıştı. Pazarlama Teknikleri, Finansal Matematik, Dış Ticaretin Finansmanı konularında Eğitmenlik yaptı. 1997 yılından 2010 yılına kadar ilgili bankalarda Ticari ve Kurumsal Şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Banka temsilcisi olarak, Bankanın yeniden yapılandırılmasında, reorganizasyon, maliyetlerin düşürülmesi, sürdürülebilir büyüme, rasyonel iş akışları konusunda uzman Dünyaca ünlü Danışmanlık Şirketi Mckinsey ile birlikte çalıştı.

Yabancı dilini geliştirmek için Belçika’da Ceran lingua International’da eğitim gördü.

Bankacılık yanında, bir dönem Bursa Olay Gazetesinde Düşünce Forumu köşesinde haftalık ekonomik konularda yazılar yazdı, yine Ekonomik Çözüm Gazetesi’nde ve  Dünya Gazetesi’nde makaleleri yayınlandı. Yayınlanmış makalelerden bazıları, Swap Finansman Tekniği, Dış Ticaret, Enflasyon, Faiz Döviz Borsa Üçgeni, Hazine Bonoları, Franchising v.b dir.

Bir çok firmada kriz yönetimi ve verimlilik seminerleri verdi.

Bankacılık kariyerinde, 3 yıla yakın üst düzey yönetim görevleri ile Hem Halkbank A.Ş. Genel Müdürlüğünde Ticari Pazarlama Daire Başkanlığı hem de Ziraat Bankası ve Halkbank’ın ortak kuruluşu Fintek Finansal Teknoloji Hizmetleri A.Ş. de Denetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (T.O.B.B), Halkbank, KOSGEB ortak kuruluşu, Kobi Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’de bir dönem, Denizli Ticaret Odası Başkanı, İstanbul Ticaret Odası Başkanı, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı, Kosgeb Başkanı ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Mayıs 2012 den itibaren Makina, Raylı Sistemler, İnşaat, Kimya, Turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Durmazlar Holding A.Ş’de tüm şirketlerde Mali İşler, Pazarlama stratejileri ve bu görevlerin yanında Hilton Bursa’nın performansından sorumlu icra kurulu üyesi görevlerini 2014 yılı sonuna kadar sürdürdü.

Halen, Reel sektörde tekstil, otomotiv, tarım, metal, turizm, altyapı sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli firmalarda Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmekte olup, Rasyonel Yönetim konusunda şirketlere hizmetler vermektedir. Ayrıca “Deep Rational Management” konusunda konferanslar vermektedir.

2018 yılında kaleme aldığı “Bu Şirket Hepimizin” adlı kitabı bulunmaktadır.

Eğitim Bölüm Başkanımız H.Tayfun Erdem

1960 doğumlu olan H.Tayfun Erdem, ODTÜ Yöneylem ve İstatistik Bölümü mezunudur.

Bursa ve Ankara  Makine Mühendisleri Odası için sürekli olarak Finans, Fizibilite, Satın Alma, Fizibilite  Eğitimleri ve çeşitli eğitim kuruluşları adına eğitimler vermiştir.

 

Bunların haricinde özel sektörde yerli ve yabancı firmalarda mali ve idari işler  koordinatörlüğü, dış ticaret müdürlüğü, danışmanlık gibi görevler üstlenmiştir.

 H.Tayfun Erdem Reel Rasyonel Yönetim Hizmetleri ve Tic.A.Ş.’de eğitim bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Ofisimiz